Strona FAQ ­to najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy studni głębinowych.

1. Czy w 1 studni mogą być zastosowane 2 pompy ?

Jest to możliwe lecz nie jest to tańsze gdyż należy zastosować rury studzienne o większej średnicy które są droższe i nie jest to praktyczne gdyż uzbrojenie studni nie jest tańsze, lepiej dogadać się z wykonawcą na budowę dwóch studnie z dużym rabatem tak aby każdy z odbiorców miał swoją.

2. Jaką wybrać pompę do studni głębinowej ­ trzyfazową czy jednofazową?

Pompa trzyfazowa jest mocniejsza i najmniej awaryjna (nie zawiera elektroniki w odróżnieniu do jednofazowych). Pompy jednofazowe są szybkoobrotowe, więc też bardziej narażone na uszkodzenia bo pracują w bardziej wyżyłowanych warunkach.

3. Jakie są dobre pompy głębinowe ­ jakich firm?

Grundfos jest jedną z najlepszych firm której produkty charakteryzują się bardzo dobrą jakości. Są także firmy „tańsze” dobrej jakości np. IBO.

4. Czy potrzebuję zbiornik hydroforowy?

Tak gdyż jest zbiornikiem gromadzącym wodę oraz absorbuje ciśnienie które tworzy pompa głębinowa.

5. Czy mogę używać studni głębinowej i wody z wodociągów jednocześnie?

Tak – wystarczy zamontować zawory manualne lub elektrozawory z automatem.

6. Ile trwa naprawa studni głębinowej w razie awarii?

Z reguły 1 dzień. Wszystko zależy od usterki lub czy jest to tylko odświeżenie, dezynfekcja czy czyszczenie studni.

7. Czy studnia głębinowa generuje uciążliwy hałas?

Wszystkie elementy są praktycznie bezgłośne,trochę słychać gdy płucze się filtr ale odbywa się to co jakiś czas. Możesz słyszeć hydrofor w czasie napełniania, ale nie będzie to huk jak pod wodospadem Niagara. W dzień zza zamkniętych drzwi nic raczej nie usłyszysz. Troszkę mogą szumieć płuczące się filtry, jeśli będziesz miał potrzebę uzdatnienia wody. Słychać za to nalewanie wody do zbiornika hydroforowego oraz napowietrzanie wody w inżektorze przed hydroforem. Jednak wszystkie te urządzenia są w osobnym pomieszczeniu i nie wpływają nawet w znikomym stopniu na komfort mieszkania.